Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014

Πρωταγωνιστής ο Παπανικολάου στο Χιούστον των ΗΠΑ (video)

Με πρωταγωνιστή τον Κώστα Παπανικολάου, οι Χιούστον Ρόκετς νίκησαν 111-108 τους Ντάλας Μάβερικς, σε αγώνα προετοιμασίας εν όψει της έναρξης του ΝΒΑ.
Διαβάστε λεπτομέρειες και δείτε το αμερικάνικο βίντεο, με πρωταγωνιστή τον... Papanikolaou !

Στο φιλικό, ο Ελληνας άσος πέτυχε 12 πόντους, μάζεψε έξι ριμπάουντ και είχε ακόμη ένα κόψιμο και μία ασίστ, στα 26 λεπτά που αγωνίσθηκε, ενώ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τρεις εύστοχες βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Ο Κώστας Παπανικολάου αποτελεί από τον φετινό Αύγουστο και επίσημα "ρουκέτα" του Χιούστον για τη σεζόν 2014-2015, καθώς έβαλε την υπογραφή του στο συμβόλαιο (1+1) που του είχαν αποστείλει οι διοικούντες την ομάδα των Ρόκετς.

Με τη νέα σεζόν, ο 24χρονος πρώην άσος του Ολυμπιακού και της Μπαρτσελόνα θα λάβει 4.800.000 δολάρια και αν οι Ρόκετες θελήσουν, ενεργοποιούν την οψιόν του για τον δεύτερο χρόνο συνεργασίας έναντι 4.600.000 δολαρίων.